IV Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2015

 1. Rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Zachęcamy do udziału w tych ćwiczeniach duchowych, którym przewodniczy O. Damian Simonicz – Redemptorysta, proboszcz Parafii M.B. Pocieszenia z Wrocławia. Sprawę rekolekcji oraz osobę O. Rekolekcjonisty, polecamy łaskawej modlitwie wiernych. Plan Rekolekcji znajduje się w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii. W poniedziałek, wtorek i środę, ze względu na rekolekcje nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
 2. Zapraszamy do udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g. 17:00, natomiast na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki o g. 8:30 i 17:30.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M. Panny. Jest to patronalne święto Metropolity Wrocławskiego J.E. Ks. Abp Józefa Kupnego. W tym również dniu – w czwartek – podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w naszym kościele, w intencji Solenizanta Ks. Prałata Józefa Mielczarka. Do tej wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 4. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, w tym tygodniu ma obowiązkowe spotkania w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.
 5. Fundacja Hospicyjna składa serdeczne podziękowanie za zebrane środki w naszej parafii, w kwocie 2.489 z ł 21 gr. Kwota ta zostanie przekazana Hospicjum Ojców Bonifratrów i Hospicjum Domowemu przy Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu, a także Hospicjum w Wilnie.
 6. W nocy z 28 na 29 marca z parafii św. Jadwigi na Kozanowie, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do bazyliki św. Jadwigi w Trzebnicy. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 7. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dzisiaj przy wyjściu z kościoła, paschaliki i stroiki świąteczne.
 8. Przypominamy, że od 30 kwietnia do 9 maja br. organizowana jest przez naszą parafię pielgrzymka do Rzymu, natomiast na przełomie czerwca i lipca organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje można uzyskać u Ks. Proboszcza.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Bolesław Kalinowski,
  śp. Waldemar Maciejewski,
  śp. Jan Krekora.

Komentarze są wyłączone.