V Niedziela Wielkiego Postu – 18.03.2018

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
  Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o 8.30 i o 17.15.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Jutro przypada uroczystość św. Józefa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którym patronuje św. Józef, szczególnie zaś o J.E. Ks. Abp Józefie Kupnym oraz o Ks. Prałacie Józefie Mielczarku. Ks. Prałata otoczymy naszą wspólną modlitwą jutro podczas Mszy św. o godz. 8.30, na którą serdecznie zapraszamy.
 3. W czwartek – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 4. Przy wyjściu z kościoła nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza kartki świąteczne, paschaliki i stroiki świąteczne, a w przedniej części kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc świąteczną dla biednych i ubogich z naszej parafii.
 5. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 7. W setną rocznicę otrzymania stygmatów i 50-tą rocznicę śmierci św. O. Pio, nasza parafia organizuje w pierwszej połowie października 10-dniową pielgrzymkę do Włoch. W programie pielgrzymki również inne sanktuaria. Już od dzisiaj do 15 kwietnia przyjmujemy zapisy w zakrystii, a więcej szczegółów można uzyskać u ks. Proboszcza.
 8. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Barbara Łukasiewicz,
  śp. Marek Olszański,
  śp. Krystyna Żądło,
  śp. Janusz Kasprzyszak,
  śp. Eugeniusz Filipczak.

Komentarze są wyłączone.