V Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Plan rekolekcji dostępny jest w gablocie parafialnej jak również na stronie internetowej naszej parafii.
  Naszym rozważaniom rekolekcyjnym przewodniczy Ks. Jacek Włostowski, proboszcz parafii M.B. Królowej Polski w Brzegu Dolnym. Księdza Jacka serdecznie witamy i otaczamy naszą modlitwą, wypraszając światło Ducha św., a dla naszej parafii prośmy , by rekolekcje zrodziły błogosławione owoce.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00, a na Drogę Krzyżową w piątek o 8.30; 17.30; i 19.00.
 3. W sobotę, w uroczystość Św. Józefa, w katedrze wrocławskiej o godz. 11.00 , Ks. Jacek Kiciński ze Zgromadzenia Księży Klaretynów, przyjmie święcenia biskupie. Osobę nowego biskupa pomocniczego diecezji wrocławskiej, polecamy łaskawej modlitwie wiernych.
 4. Również w sobotę, swoje patronalne święto przeżywać będzie J.E. Ks. Abp Józef Kupny i Senior naszej parafii – Ks. Prałat Józef Mielczarek. Ks. Prałata otoczymy naszą wspólną modlitwą w sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy.
 5. Ponawiamy prośbę, by zgłaszać w zakrystii osoby starsze, schorowane, które nie są w stanie o własnych siłach przybyć do kościoła, a które chciałyby przed świętami się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. Osoby te odwiedzimy w Wielkim Tygodniu, a dokładny termin podamy w późniejszym czasie. Nie dotyczy to osób, które systematycznie co miesiąc korzystają z posługi kapłańskiej.
 6. Młodzież skupiona wokół ŚDM zwraca się z prośbą o pomoc w przygotowaniu palm wielkanocnych, które będzie rozprowadzać w naszej parafii w przyszłą niedzielę, przed każdą mszą św. Wszelkiego rodzaju rośliny zielone, młode pędy drzew i krzewów można przynosić przez cały tydzień do zakrystii, natomiast komu czas pozwala zapraszamy w sobotę 19 marca na godz. 9.00, aby pomóc w przygotowaniu palm.
 7. Parafialny Zespół Caritas, przy wyjściu z kościoła, rozprowadza stroiki, kartki świąteczne oraz paschaliki.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, możemy składać do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła i do tej samej skarbony nadal możemy do końca marca składać ofiary za opłatki, które jak wiemy przeznaczamy na ogrzewanie kościoła i organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Tym samym serdecznie dziękuję indywidualnym ofiarodawcom, którzy już złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
 10. W związku z przygotowaniem do Triduum Paschalnego, zapraszamy podobnie jak w ubiegłym roku, wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie pięknej oprawy liturgicznej. Mamy tu na myśli przede wszystkim Panów, którzy byli wcześniej ministrantami jak i Panie, które śpiewały w scholach lub chórach parafialnych.
  Bardzo prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem po Mszy św. w zakrystii.
 11. Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na spłatę nowego nagłośnienia w naszej świątyni.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Janina Kalicińska,
  śp. Kazimierz Maciejewski,
  śp. Janina Hałub
  śp. Mieczysław Sołtyszczak.

Komentarze są wyłączone.