V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022

 1. Z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. dzisiaj zakończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadza dzisiaj po Mszach Św. palmy wielkanocne wykonane własnoręcznie przez ministrantów i ich rodziców. A w przyszłą niedzielę palmy będą rozprowadzane przed Mszami Św. i wtedy będzie można także nabyć mazurki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji ministranci przeznaczą na wakacyjny wyjazd nad morze.
 3. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy Św. pobłogosławimy palmy.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00, o godz. 17.15 – dla dzieci, o godz. 19.00 – dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Ponadto w Wielkim Poście, codziennie (oprócz piątków) w godz. 17.00 do godz. 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.
 5. W środę 6 kwietnia Rodzina Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w Mszą Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 6. W czwartek 7 kwietnia Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do. 8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30. Natomiast Ks. Adam zaprasza Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 18. Po Mszy Św. spotkanie w salce parafialnej.
 7. Dziękujemy za żywność przynoszoną do skrzynek w przedniej części kościoła oraz ofiary składane do skarbon z napisem Jałmużna Postna. Parafialny Zespół Caritas przygotuje z tych darów paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skarbony w tylnej części kościoła. Ponadto Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach Św. paschaliki (po 8 zł).
 8. Siostry Elżbietanki proszą o wsparcie w postaci żywności, środków opatrunkowych i higienicznych, artykułów dla niemowląt, gdyż jedna z Sióstr w środę 6 kwietnia wyrusza do Odessy. Dary można przekazać do klasztoru przy ul. Św. Józefa 1/3 we Wrocławiu do najbliższego wtorku włącznie. Nie przywoźmy odzieży, koców, śpiworów itp.
 9. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej w czwartki po Mszy Św. wieczornej.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.
 11. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Śp. Maria Rączka.

Komentarze są wyłączone.