IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Jerzego Bzdyla ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i dziękujemy za głoszone Słowo Boże.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00, o godz. 17.15 – dla dzieci, o godz. 19.00 – dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i znajdując się w stanie łaski uświęcającej możemy uzyskać odpust zupełny.
  Ponadto w Wielkim Poście, codziennie (oprócz piątków) w godz. 17.00 do godz. 18.00 trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św.
 3. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca.
 4. W Wielkim Poście możemy konkretnym czynem wspomóc osoby ubogie z naszej parafii, składając żywność z dłuższym terminem ważności do skrzynek umieszczonych w przedniej części kościoła lub złożyć ofiarę do skarbon z napisem Jałmużna Postna, z których Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Natomiast ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać do skarbony w tylnej części kościoła. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo Wam dziękujemy. Ponadto Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach Św. paschaliki (po 8 zł) oraz baranki wielkanocne (po 5 zł).
 5. Od przyszłej niedzieli Liturgiczna Służba Ołtarza po Mszach Św. będzie rozprowadzać palmy wykonane własnoręcznie przez ministrantów i ich rodziców, a także mazurki wielkanocne. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na wakacyjny wyjazd ministrantów nad morze.
 6. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej w czwartki po Mszy Św. wieczornej.
 7. Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek z siedzibą przy pl. Nankiera 16 we Wrocławiu zaprasza zainteresowanych na Drzwi Otwarte, które odbędą się dnia 2 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej dostępnej w zakrystii.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Ryszard Dubiński,
  Śp. Róża Kalasch.

Komentarze są wyłączone.