Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2016

1. W dniu dzisiejszym Msze św. odprawiane są w/g porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00, a od godz. 15.00 do 18.00 będzie okazja do indywidualnej Adoracji Najśw. Sakramentu.
  2. Jutro II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, w liturgii wspominać będziemy
    św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszej parafii będą odprawione w/g porządku niedzielnego, a ofiarami składanymi jutro na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
  3. W tym tygodniu wspominamy także:
    Wt – Św. Jana Apostoła i Ewangelistę,
    Śr – Świętych Młodzianków Męczenników,
    Pt – Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  4. W sobotę we wspomnienie św. Sylwestra, Mszą św. o godz. 18.00 i nabożeństwem przed wystawionym Najśw. Sakramentem, zakończymy Rok Pański 2016. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za miniony rok.
  5. W Nowy Rok, a więc w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. w/g porządku niedzielnego. W tym dniu, przypada Uroczystość Bożej Rodzicielki. Dla naszej parafii jest to szczególny dzień, gdyż przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Odpustową. Zapraszamy zatem jak najliczniej, na sumę odpustową o godz. 12.30.
  6. Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą, którą dzień lub dwa dni wcześniej zapowiedzą ministranci. Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 14.00. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:
    Środa, 28.12.2016 – ul. Górnicza 1-45 nieparzyste
    Czwartek, 29.12.2016 – ul. Górnicza 2-56 parzyste
    Piątek, 30.12. 2016 – ul. Górnicza 47-97 nieparzyste oraz 58-98 parzyste
    Plan kolędy dostępny jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii. W okresie kolędowym kancelaria parafialna będzie czynna w środy i soboty od godz. 9.00 do 9.30.
  7. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Jadwiga Brzezicka,
    śp. Tadeusz Marszałek.