Uroczystość Bożej Rodzicielki – 01.01.2017

1. W dniu dzisiejszym Msze św. według porządku niedzielnego, a uroczysta suma odpustowa o 12.30.
    Wszyscy którzy przystąpili do Komunii św. z racji naszego Patronalnego Święta mogą uzyskać odpust zupełny.
  2. W tym tygodniu przypada I-czwartek, I-piątek i I-sobota miesiąca. W czwartek i w sobotę Adoracja Najśw. Sakramentu 7.30 – 8.30.
  3. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. tak jak w każdą niedzielę i na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy oraz wody. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
  5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I– szy czwartek miesiąca, na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 7.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce, na które zaproszeni są także sympatycy tej wspólnoty.
  6. W przyszłą niedzielę na zakończenie każdej Mszy św. będzie miała miejsce Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. ODSK „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1, serdecznie zaprasza na wieczór kolęd
    z udziałem Polskiego Zespołu „Kresowiacy” z Lidy na Białorusi, który odbędzie się w piątek 6 stycznia w Święto Trzech Króli o godz. 16.00.
  8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską, którą dzień lub dwa dni wcześniej zapowiadają ministranci. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę
    o godz. 14.00. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
    pon – ul. Lotnicza 139, 141, 147 i 149,
    wt – ul. Murarska,
    śr – ul. Koszykarska 6a, 8a i 60a,
    czw – ul. Koszykarska 2 – 66 i ul. Bednarska,
    sob – ul. Tkacka, ul. Rękodzielnicza i ul. Papiernicza 1 – 7 niep.
    Plan ten dostępny jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Paulina Marciniuk,
    śp. Franciszek Lewandowski,