Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

slider_blogoslawieni

Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Ojciec Święty Franciszek wybrał na motto piąte z ośmiu błogosławieństw, wypowiedzianych przez Jezusa w Jego Kazaniu na brzegu Jeziora Galilejskiego. Chciał podkreślić wagę słów Chrystusa na temat istoty szczęścia, bo to one są sercem nauczania naszego Pana. Jezus, w swoim pierwszym Kazaniu, zostawił nam osiem wskazówek postaw, przybliżających ludzi do Królestwa Niebieskiego.

sdm_logoFragment opisu z oficjalnej strony:
www.krakow2016.com

Gorąco zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym duchowym wydarzeniu, które pozwoli nam jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga oraz da nam możliwość obcowania z chrześcijanami z całego świata. Światowe Dni Młodzieży to także możliwość zgłębiania Pisma Świętego i porównania naszej wiary i zwyczajów z doświadczeniami duchowymi ludzi z różnych zakątków świata oraz oczywiście spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem I.

Zapraszamy także wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z harmonogramem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, które dobędą się w dniach 25-31.07.2016.

harmonogram_sdm

Komentarze są wyłączone.