Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017

 1. Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00 na Nieszpory Kolędowe i Adorację Najświętszego Sakramentu, by podziękować Panu Bogu za kończący się Pański 2017. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za miniony rok.
 2. Jutro przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pamiętajmy, że obowiązuje nas udział we Mszy św. Zapraszamy zatem na Msze św. o godz. 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dla naszej parafii jest to szczególny dzień, gdyż przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Odpustową. Zapraszamy zatem jak najliczniej, na sumę odpustową o godz. 12.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
  Wt. – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
  Śr. – Najświętszego Imienia Jezus.
  Czw. – I czwartek miesiąca.
  Pt .– I piątek miesiąca.
  Sob. – Objawienie Pańskie, czyli Trzech Króli. Msze św. tak jak w każdą niedzielę i na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy oraz wody.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I– szy czwartek miesiąca, na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 7.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce, na które zaproszeni są także sympatycy tej wspólnoty.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi będzie rano od godz. 8.00 do 8.30
 7. Trwa wizyta duszpasterską zwaną kolędą, którą dzień lub dwa dni wcześniej zapowiadają ministranci. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 14.00. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Wtorek, 2.01 – ul. Papiernicza 2, 4, 6.
  Środa, 3.01 – ul. Gosławicka i Paniowicka.
  Czwartek, 4.01 – ul. Hutnicza i Szklarska.
  Piątek, 5.01 – ul. Murarska.
  Plan kolędy dostępny jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii. W okresie kolędowym kancelaria parafialna czynna jest tylko w środy i soboty od godz. 9.00 do 9.30. Sprawy pilne prosimy zgłaszać w dni powszednie po Mszy św. o godz.8.30.
 8. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.