IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017

 1. Dzisiaj przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. do południa odprawiamy tak jak w każdą niedzielę, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy dziś do zachowania, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, a także prosimy, by Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Usilnie prosimy, by na stole wigilijnym nie było alkoholu. Pasterki zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 22.00 i o godz. 24.00.
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Nie będzie w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Mszy św. o godz. 7.00. Z tej racji, że dla naszej parafii przypada w Boże Narodzenie Wieczysta Adoracja, zatem od godz. 15.00 do godz. 18.00 będzie okazja do indywidualnej Adoracji Najśw. Sakramentu.
 3. We wtorek, w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – w Święto św. Szczepana – Msze św. będą odprawione w/g porządku niedzielnego, tzn. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 4. W tym tygodniu wspominamy także:
  Śr – Św. Jana Apostoła i Ewangelistę,
  Czw – Świętych Młodzianków Męczenników.
 5. W przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 i nabożeństwem przed wystawionym Najśw. Sakramentem, zakończymy Rok Pański 2017. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za miniony rok.
 6. Od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą, którą dzień lub dwa dni wcześniej zapowiedzą ministranci. Kolędę rozpoczynać będziemy o godz. 16.00, a w soboty o godz. 14.00. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Czwartek, 28.12 – ul. Dworska, Notecka i Warciańska,
  Piątek, 29.12 – ul. Ignuta,
  Sobota, 30.12 – ul. Papiernicza nr 1 – 7 (niep.), Rękodzielnicza i Tkacka.
  Plan kolędy dostępny jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii. W okresie kolędowym kancelaria parafialna będzie czynna tylko w środy i soboty od godz. 9.00 do 9.30. Sprawy pilne prosimy zgłaszać w dni powszednie po Mszy św. o godz.8.30.
 7. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Salomea Nalewajska,
  śp. Wanda Karpińska.

Komentarze są wyłączone.