Niedziela Palmowa – 05.04.2020

 1. Moi Kochani! Takimi ciepłymi słowami rozpoczyna zazwyczaj kazanie J. E. Ks. Biskup Józef Zawitkowski, a ja tymi serdecznymi słowami pragnę Was wszystkich powitać u progu Wielkiego Tygodnia. Zachęcam Was do dalszej wytrwałej modlitwy i duchowej jedności z naszą wspólnotą parafialną. Nikt z nas chyba nie przypuszczał, że słowa które w kościele słyszeliśmy w Środę Popielcową; „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu”, że te słowa staną się tak realne. Panu Bogu dziękuję i cieszę się, że możemy jednak jednoczyć się we wspólnej modlitwie czy to podczas Mszy św., czy to podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, czy też Gorzkich Żali z naszego kościoła, za pośrednictwem transmisji internetowej i telewizji kablowej „Telka”. Zapraszam Was Kochani do uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia.
  Niedziela Palmowa – Pamiątka wjazdu Jezusa do Jerozolimy
  Msze św. o godz. 8.30, 11.15 i 18.00.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

  Może warto na tę niedzielę zrobić tradycyjną palmę, zaangażować w to dzieci, wnuki i postawić palmę na eksponowanym miejscu w domu, a może macie zrobiony ołtarzyk przy którym się modlicie – to warto ją tam umieścić. Gdy jest więcej osób w domu – szczególnie dzieci – to można przeczytać z podziałem na role opis Męki Pańskiej, tak jak będzie czytana w kościele (Mt 26, 14 – 27, 66).
  Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa
  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.

  Proponuję, by na czas Mszy św. (a może na całe Triduum) przygotować w domu ołtarzyk, postawić Krzyż, zapalić świece.A jak podziękować za dar Eucharystii, Komunii św.?
  Warto w tym dniu sięgnąć po pamiątkę I Komunii św. – obrazek, położyć go na stole obok ołtarzyka i dziękować Panu Jezusowi i za ten dzień kiedy przyszedł po raz pierwszy do Twojego serca i za to że zostawił się nam w Tabernakulum.

  A jak dziękować za dar kapłaństwa?
  Może masz w rodzinie kapłana, zakonnika ? Może masz zaprzyjaźnioną osobę duchowną; swojego spowiednika, kierownika duchowego, może kolega z podwórka, ze „szkolnej ławy” wstąpił do seminarium ? Wspomnij Go w tym dniu, pomódl się za niego. Prosimy także o modlitwę w naszej intencji.

  Wielki Piątek – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa
  W tym dniu obowiązuje post ścisły!
  Ciemna Jutrznia o godz. 8.30
  Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
  Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00.

  Może warto w tym dniu, zdjąć ze ścian (oczywiście nie na zawsze !!!) zawieszone krzyże i krzyżyki, odkurzyć, odświeżyć, a gdy będziesz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej trzymać któryś z krzyżyków w swoich dłoniach ? Na końcu modlitwy ucałować Go z wielką czcią.

  Wielka Sobota – Dzień ciszy, modlitwy i oczekiwania na Zmartwychwstanie
  Ciemna Jutrznia o godz. 8.30
  Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 20.00.

  Chociaż w kościołach nie będzie błogosławieństwa pokarmów, to proszę przygotować w domach „święconki”, zaangażować w to domowników – szczególnie dzieci. Zamiast „gotowców” może uda im się zrobić ręcznie pisankę…

  Zachęcam również, by wieczorem podczas liturgii z zapaloną świecą w dłoni, odnowić przyrzeczenia Chrztu św.

  Niedziela Zmartwychwstania
  Msze św. o godz. 8.30, 11.15 i 18.00.

  Proponuję, by przed śniadaniem wszyscy domownicy zgromadzili się do modlitwy – porannego pacierza. Po modlitwie niech gospodarz lub gospodyni domu odmówi specjalną modlitwę, błogosławiąc pokarmy, które znajdą się na stole.

  Poniedziałek Wielkanocny.
  Msze św. o godz. 8.30, 11.15 i 18.00

 2. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli ich działalność w ostatnim czasie. Podziękowanie kierowane jest pod adresem wolontariuszy, którzy podjęli się przygotowania paczek żywnościowych i dostarczenia ich do domów osób będących w potrzebie.
 3. Składamy serdeczne podziękowanie za składane ofiar czy to indywidualnie czy to przelewem na konto parafialne, przeznaczone na utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii. Bóg Zapłać!
 4. W tym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Janusz Guła.

Komentarze są wyłączone.