Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017

 1. Wychodząc dzisiaj z kościoła, mamy okazję ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć mieszkańców Syrii, którzy cierpią wskutek działań wojennych. W imieniu Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w kościele, zostanie odprawione nabożeństwo połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, dlatego też ofiary przeznaczone na dzieła miłosierdzia, możemy składać do skarbony w tylnej części kościoła. Bóg Zapłać także wszystkim, którzy złożyli dzisiaj jako „Dar Ołtarza” skarbonki z Jałmużną Postną.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Pon. – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  Wt – św. Marka Ewangelistę.
  Sob. – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i Doktora Kościoła, Patronkę Europy.
 5. Jutro o godz. 18.30 w kościele próba dla kandydatów do bierzmowania.
  Bardzo prosimy wszystkich kandydatów o obecność.
 6. We wtorek o godz. 18.30 w salce (J 20, 19-31), spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W czwartek o godz. 18.30 w kościele, kolejna próba przed I Komunią św.
 8. W sobotę 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. W obronie wiary i godności drugiego człowieka zginął co piąty kapłan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o zamordowanych kapłanach.
 9. Fundacja Hospicyjna, składa serdeczne podziękowanie wszystkim naszym parafianom, za wsparcie, hojność i ciepłe słowa pod adresem wolontariuszy, którzy w II Niedzielę Wielkiego Postu kwestowali na rzecz Hospicjum Bonifratrów, Hospicjum Domowego oraz Hospicjum w Wilnie. Kwestowano przy 66 parafiach, zebrano ok. 190 tysięcy złotych, a przy naszej parafii zebrano 3 943,43 zł. i 5 euro.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Marianna Zdunek.

Komentarze są wyłączone.