III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna kolejny Tydzień Biblijny. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z kolei w naszej świątyni, członkowie Kręgu Biblijnego, codziennie przez najbliższy tydzień, o godz. 8.20 będą odczytywać List do Galatów.
 2. Od jutra rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które odprawiać będziemy tak w dni powszednie jak i w niedziele o 17.30.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  Pon. – św. Józefa, Rzemieślnika.
  Wt. – św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła.
  Śr. – Uroczystość NMP Królowej Polski.
  Czw. – św. Floriana, męczennika.
  Sob. – św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. W środę, w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. będą odprawiane w/g porządku niedzielnego. Prosimy, by oprócz dnia 2-go maja, kiedy przypada Święto Flagi Narodowej, również na dzień, 3-go maja, udekorować nasze domy flagami narodowymi i maryjnymi. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W tym tygodniu przypada I- czwartek, I- piątek miesiąca i I- sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I-czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami, po Mszy św. również dla nich spotkanie w salce.
 7. W piątek o godz. 18.45 w kościele, próba dla kandydatów do bierzmowania.
  Bardzo prosimy wszystkich kandydatów o obecność.
 8. W sobotę 6 maja, przybędzie na Jasną Górę Pielgrzymka Młodych z całej Polski. Zachęcamy młodzież z naszej parafii, do włączenia się w to piękne spotkanie u stóp Pani Jasnogórskiej. Koszt przejazdu autokarem 20,- zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii. (P. Jerzy Ziomek, 601-710-774).
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Eugenia Szymanek,
  śp. Tadeusz Borkowski.

Komentarze są wyłączone.