IX Niedziela zwykła – 31.05.2015

Trójcy Przenajświętszej

1. Zapraszamy dzisiaj na 17.30, na ostatnie już w tym roku nabożeństwo
  2. Od jutra przez cały miesiąc czerwiec będziemy modlić się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zatem nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17:30.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
    Pn – Św. Justyna i Międzynarodowy Dzień Dziecka,
    Śr – Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
    Czw – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
    Pt – Św. Bonifacego, bpa i męczennika.
  4. W tym tygodniu przypada również I czwartek, I piątek I sobota miesiąca.
  5. Z racji Uroczystości Bożego Ciała, Msze św. w czwartek będą odprawiane w następującym porządku; 7.00; 8.30; 10.00; bezpośrednio po procesji i o 18.00.
    Procesja Eucharystyczna rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicą Pilczycką, Hutniczą, Rękodzielniczą i Koszykarską w stronę kościoła. Prosimy mieszkańców tych ulic, by w tym dniu parkowali swoje auta tak, by umożliwić swobodne przejście procesji i już teraz dziękujemy tym kierowcom za zrozumienie i życzliwość.
    Bardzo prosimy osoby odpowiedzialne o przygotowanie swoich chorągwi. Prosimy również poszczególne wspólnoty o przygotowanie ołtarzy.
    Wszystkich uczestniczących w procesji prosimy o zabranie ze sobą książeczek do nabożeństwa, byśmy mieli przed sobą teksty pieśni.
    Prosimy również o zadbanie właściwego i stosownego stroju. Panie winne mieć zakryte ramiona, a Panowie długie spodnie.
    Liturgiczna Służba Ołtarza i panowie, którzy zgłosili się do pomocy przy organizowaniu uroczystości, proszeni są o przybycie na spotkanie w poniedziałek o 19.00.
    Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 19.00. Osoby, które chciałyby przynieść płatki kwiatków do sypania dla dziewczynek, informujemy, że mogą je przynosić codziennie i zostawić w zakrystii.
  6. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. Przypominamy, że spowiedź jest codziennie pół godziny przed Mszą św., a w środę i piątek będzie również 17.00 do 18.00.
  7. W najbliższą sobotę Parafialny Zespół Caritas w godz. 9.00 – 11.00 przeprowadzi wyprzedaż rzeczy używanych, za symboliczną – dobrowolną kwotę. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na działalność charytatywną
  8. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. Również w przyszłą niedzielę wychodząc z Kościoła, będziemy mieli okazję złożyć do specjalnych skarbonek dar pieniężny, na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  10. W tym tygodniu odeszły do wieczności:
    śp. Teresa Dąbrowicz,
    śp. Krystyna Kmiecińska.