IV Niedziela zwykła – 30.01.2016

1. Dzisiaj wychodząc z kościoła, ofiarami składanymi do puszek, mamy okazję wesprzeć materialnie klasztory klauzurowe znajdujące się na terenie naszej diecezji. W imieniu osób żyjących w zamknięciu za klasztorną klauzurą, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać !
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – Święto Ofiarowania Pańskiego. (M.B. Gromnicznej)
    Śr. – Św. Błażeja, biskupa i męczennika.
    Pt – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
    Sob. – Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  3. We wtorek w Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic.
    15 minut przed Mszą św. o godz. 18.00 będzie możliwość wspólnego śpiewania kolęd wraz z naszym chórem parafialnym.
    Istnieje możliwość nabycia dzisiaj świec gromniczych po Mszy św. w zakrystii.
  4. Po przerwie kolędowej, we wtorek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie rozważać Słowo Boże i dzielić się tym, jak żyjemy Słowem Bożym na co dzień.
  5. W środę, na zakończenie Mszy św., udzielimy specjalnego błogosławieństwa, by za przyczyną Św. Błażeja, Pan Bóg zachował nas od chorób gardła.
  6. W piątek pobłogosławimy przyniesiony chleb i wodę, by za wstawiennictwem Św. Agaty Pan Bóg chronił nasze domy od wszelkich kataklizmów i nieszczęść.
  7. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Istnieje również możliwość rozliczenia PIT-u, przekazując 1% podatku na dalszy rozwój dzieł powstałych przy Radiu Maryja.
  8. W tym tygodniu przypada również I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najśw. Sakramentu 7.30 – 8.30 i 17.30 – 18.00.
    W piątek okazja do spowiedzi 17.00 – 18.00 i w tym czasie będzie trwała również adoracja Najśw. Sakramentu.
  9. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I-szy czwartek m-ca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30-8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. po Mszy św. spotkanie formacyjne.
  10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00, modlitwą ogarniemy wszystkich parafian, których odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, dziękując Panu Bogu za dar wspólnego spotkania i wypraszając obfitość Bożego Błogosławieństwa.
  11. W tym tygodniu odeszli do wieczności
    śp. Tomasz Surowiec,