IV Niedziela Wielkanocna – 26.04.2015

1. Wychodząc dzisiaj z kościoła, mamy możliwość zakupić u przedstawicieli naszego Parafialnego Zespołu Caritas kremówki w cenie 6 zł za dwie sztuki. Dochód z tej sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc chorym w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    Śr – Św. Katarzynę Sieneńską.
    Sob – NMP Królowej Polski.
  3. Również w tym tygodniu, przeżywać będziemy I piątek i I sobotę miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. 8.00 – 8.30 oraz 17.00 – 18.00. W sobotę jak co miesiąc, kapłani w godzinach przedpołudniowych odwiedzą chorych w domach.
  4. W czwartek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 w intencji pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Włoch. Pielgrzymujących polecamy łaskawej modlitwie.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego, na którym rozważany będzie fragment z Ewangelii Św. Jana, rozdział 10, wersety 11-18.
  6. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie o 17.30. Serdecznie zapraszamy.
  7. Ks. Stanisław Orzechowski zaprasza w dniu 1-go maja na doroczną „Majówkę na Ślężę”. W tym roku na szczycie Ślęży, pod przewodnictwem Ks. Abp-a Józefa Kupnego, zostanie odprawiona Msza św. i nastąpi poświęcenie kościoła p.w. Nawiedzenia NMP.
  8. Na mocy dyspensy udzielonej przez Episkopat Polski, w piątek 1-go maja post nas nie obowiązuje.
  9. Informujemy, że Uroczystość NMP Królowej Polski, przypadająca w przyszłą niedzielę została przeniesiona na najbliższą sobotę. W związku z tym, Msze św. w sobotę będą odprawione o 7.00; 8.30; 10.00; i 18.00. Kancelaria parafialna w sobotę będzie zatem nieczynna. Bardzo prosimy i przypominamy, by na dzień 2 i 3 maja wywiesić przy naszych domach flagi narodowe, biało – czerwone.
  10. W przyszłą niedzielę jako I niedzielę miesiąca, po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  11. Wszystkich chętnych – a szczególnie Panów – zapraszamy do zasilenia swoimi głosami naszego chóru parafialnego. Zapraszamy zatem na spotkania w poniedziałki o godz. 18.00 w sali parafialnej.
  12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Kazimierz Falenta,
    śp. Edward Wojtysiak.