IV Niedziela Adwentu – 18.12.2016

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Wojciecha Kułaka, ze Zgromadzenia Księży Salezjanów, który przewodniczy naszym Rekolekcjom Adwentowym. Ks. Rekolekcjonistę i całą nasza parafię otoczmy gorącą modlitwą, byśmy dobrze przygotowali się na zbliżające się święta.
 2. Zapraszamy na roraty, które ze względu na rekolekcje, w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o 16.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 3. W środę, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00, w intencji Ks. Adama, z okazji zbliżających się Jego imienin.
 4. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, Nowenna do Św. Jana Pawła II.
 5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania w tym dniu, zgodnie z polską tradycją, wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, a także prosimy, by Wieczerza Wigilijna miała charakter zgodny z duchem chrześcijańskim. Przebieg wieczerzy mamy dołączony do opłatków. Usilnie prosimy, by na stole wigilijnym nie było alkoholu.
 6. W sobotę, 24 grudnia Msze św. przed południem będą odprawione o 7.00; i o 8.30. Pasterka o godz. 22.00 i o 24.00.
 7. W niedzielę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego.. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Nie będzie w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia Mszy św. o godz. 7.00. Z tej racji, że dla naszej parafii przypada w Boże Narodzenie Wieczysta Adoracja, zatem od godz. 15.00 do godz. 18.00 będzie okazja do indywidualnej Adoracji Najśw. Sakramentu.
 8. W poniedziałek, w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – w Święto św. Szczepana – Msze św. będą odprawione w/g porządku niedzielnego, tzn. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 9. Dziś ministranci przy wyjściu z kościoła rozprowadzają sianko na stół wigilijny, do którego dołączona jest kartka z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej . Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Andrzej Wieliczko,
  śp. Henryk Jóźwik,
  śp. Zbigniew Marcinkowski,
  śp. Henryk Kitala,
  śp. Irena Machoń.

Komentarze są wyłączone.