III Niedziela Adwentu – 11.12.2016

 1. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
 2. Nasz Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece, kartki i stroiki świąteczne. Pamiętajmy także, że w okresie adwentowym, możemy wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Wt – św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  Śr – św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
 4. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na ogrzewanie kościoła i salek katechetycznych.” Przypominamy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 5. Spotkanie Grupy II dzieci pierwszokomunijnych jutro bezpośrednio po roratach w kościele.
 6. 13 grudnia 1981 r. Ojciec św. Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi trudne chwile stanu wojennego, zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka poprzez kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, zachęca do zapalenia w oknach naszych domów symbolicznej świecy, we wtorek o godz. 19.30
  w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego.
 7. W sobotę o godz. 10.00 w salce katechetycznej spotkanie dla wszystkich ministrantów i ich rodziców. Bardzo prosimy o obecność.
 8. Również w sobotę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na Czuwanie Adwentowe przed Najświętszym Sakramentem, które wprowadzi nas w rozpoczynające się za tydzień w naszej parafii rekolekcje. Trwać będą one do wtorku 20 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Wojciech Kułak – salezjanin.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny, do którego dołączona będzie kartka z obrzędem Wieczerzy Wigilijnej. Ofiara za sianko jest dobrowolna, a dochód ministranci przeznaczą na swoje potrzeby.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Ryszard Sygulski,
  śp. Urszula Kochan,
  śp. Antoni Rój.

Komentarze są wyłączone.