III Niedziela zwykła – 26.01.2020

 1. Dzisiaj – z woli Ojca Św. Franciszka – w całym Kościele obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy więc do lektury Pisma Świętego, pamiętając także o słowach św. Hieronima, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Wt. – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.
  Pt. – św. Jana Bosco, kapłana.
 3. W poniedziałek o godz. 18.30 w salce, spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. 4. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą, którą dzień lub dwa dni wcześniej zapowiadają ministranci. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Poniedziałek, 27.01. ul. Gwarecka 13 – 25 niep. i ul. Mączna.
  Wtorek, 28.01 ul. Gwarecka 5 – 11 niep. i ul. Lotnicza 139.
  Środa, 29.01. ul. Gwarecka 1 – 3 niep., 2 – 8 parz., i ul. Lotnicza 141.
  Czwartek, 30.01. ul. Lotnicza 147, ul. Notecka i ul. Warciańska.
  Piątek, 31.01. ul. Lotnicza 145 a, b i 149.
  Sobota, 1.02. ul. Górnicza 1 – 45 niep.
  Poniedziałek, 3.02. ul. Górnicza 47 – 97 niep. i 2 – 40 parz.
  Wtorek, 4.02. ul. Górnicza 42 – 98 parz.
  Plan kolędy dostępny jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
  Jeśli do kogoś nie dotarliśmy z wizytą duszpasterską z jakichkolwiek powodów, a jest takie pragnienie, by się wspólnie pomodlić i pobłogosławić mieszkanie, to prosimy po Mszy św. o podejście do zakrystii.
 5. W tym tygodniu przypada I – sobota miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30.W ten dzień kapłani odwiedzą także chorych w domach z posługą sakramentalną.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Podczas każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego wychodząc z kościoła, ofiarami składanymi do puszek, będziemy mieli okazję wesprzeć klasztory klauzurowe znajdujące się na terenie naszej diecezji.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Zdzisław Chmiel,
  śp. Zbigniew Kuczera.

Komentarze są wyłączone.