III Niedziela zwykła – 24.01.2021

 1. Dzisiaj – z woli Ojca Św. Franciszka – w całym Kościele obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy więc do lektury Pisma Świętego, pamiętając także o słowach św. Hieronima, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Dzisiaj także po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć mieszkańców Chorwacji, którzy ucierpieli podczas trzęsienia ziemi. Za wszelkie ofiary jakie składacie bardzo wam dziękujemy.
 2. W liturgii Kościoła wspominamy:
  Pon. – Święto Nawrócenia św. Pawła.
  Wt. – Św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa.
  Czw. – Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła.
 3. W tym tygodniu kończymy Msze św. kolędowe w naszej parafii. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, z którymi dane nam było się spotkać: za wspólną modlitwę, życzliwość i ofiary składane przy tej okazji, które przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Kurii Wrocławskiej i naszej parafii.
  W tym tygodniu zapraszamy jeszcze do wspólnej modlitwy naszych parafian zamieszkałych:
  Poniedziałek, 25 stycznia – godz. 18.00
  ul. Dokerska, numery 23 – 37 nieparzyste.
  Wtorek, 26 stycznia – godz. 18.00
  ul. Dokerska, numery 2 – 24 parzyste.
  Środa, 27 stycznia – godz. 18.00
  ul. Dokerska, numery 26 – 40 parzyste.
  Czwartek, 28 stycznia – godz. 18.00
  ul. Dokerska, numery 42 – 54 parzyste.
 4. W sobotę o godz. 11.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. dla Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 5. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą  w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Józef Marchewka,
  śp. Władysław Żurawel,
  śp. Krzysztof Sterna.

Komentarze są wyłączone.