II Niedziela zwykła – 16.01.2021

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przeżywamy pod hasłem Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej intencji – o zjednoczenie wszystkich wyznawców Chrystusa.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Wt. – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  Śr. – św. Fabiana, papieża i męczennika.
  Czw. – św. Agnieszkę, dziewice i męczennicę.
  Pt. – św. Wincentego, diakona i męczennika.
 3. 8 grudnia ubiegłego roku, papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia bieżącego roku. W naszej parafii, 19 dnia miesiąca po każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa, prosząc aby nas wspomagał i uczył, abyśmy przeżywając trudności naszych czasów nie wątpili w obecność Boga w naszym życiu. Tego dnia będziemy mogli zyskać także odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W Piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem świętego papieża.
 5. Zapraszamy w dalszym ciągu na Msze św. kolędowe, które odprawiamy
  o godz. 18.00, wypraszając Błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski w Nowym Roku, dla naszych parafian:
  Poniedziałek, 18 stycznia – godz. 18.00
  ul. Pilczycka numery parzyste
  Wtorek, 19 stycznia – godz. 18.00
  ul. Ignuta
  Środa, 20 stycznia – godz. 18.00
  ul. Gwarecka
  Czwartek, 21 stycznia – godz. 18.00
  ul. Kozanowska, numery 73 – 93
  Piątek, 22 stycznia – godz. 18.00
  ul. Kozanowska , numery 95 – 117
  Sobota, 23 stycznia – godz. 18.00
  ul. Dokerska, numery 1 – 21 nieparzyste
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek będziemy mogli wesprzeć mieszkańców Chorwacji, którzy ucierpieli podczas trzęsienia ziemi.
  Za wszelkie ofiary już dzisiaj bardzo dziękujemy.
 7. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 8. 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
  i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Jan Stefanowicz.

Komentarze są wyłączone.