II Niedziela zwykła – 20.01.2019

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno” pamiętajmy i my w swoich codziennych modlitwach o tej intencji.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę,
    Czw. – św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła,
    Pt. – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
    Sob. – św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa.
  3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  4. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą, którą dzień lub dwa dni wcześniej zapowiadają ministranci. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:
    Poniedziałek 21.01. – ul. Murarska 1 – 28
    Wtorek 22.01. – ul. Murarska 29 – 60a (domki)
    Koszykarska 2 – 66 (domki)
    Środa 23.01. – ul. Bednarska
    Czwartek 24.01. – ul. Ignuta 31 – 123
    Piątek 25.01. – ul. Ignuta 125 – 139 i Dokerska 2 – 6 parz.
    Sobota 26.01. – ul. Dokerska 8 – 16 parz.
    Niedziela 27.01. – ul. Dokerska 18 – 28 parz.
    Plan kolędy dostępny jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Wspólnota Wiara i Światło, zaprasza na Zimowy Koncert Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 26 stycznia o godz. 16.00 w ODK Piast, przy ul. Rękodzielniczej. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie w gablocie parafialnej.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Wojciech Policha,
    śp. Ryszard Sambor,