II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 03.04.2016

 1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, Msze Święte kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. nasz Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza „kremówki” z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc potrzebującym z naszej parafii.
 2. Bóg Zapłać wszystkim, którzy złożyli dzisiaj jako „Dar Ołtarza” skarbonki z Jałmużną Postną.
 3. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  Pn – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  Czw. – Św. Jana de la Salle. Jest to również I-czwartek miesiąca.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej i możliwość rozliczenia PIT-u, przekazując 1% podatku na dalszy rozwój dzieł powstałych przy Radiu Maryja.
 5. Z racji I-go czwartku miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, wszystkich ministrantów, lektorów, kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza oraz ich rodziny. Po Mszy św. w salce katechetycznej spotkanie z rodzicami.
 6. Spotkanie grupy pierwszej, dzieci I komunijnych odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 18.30 w kościele.
 7. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, dlatego też ofiary przeznaczone na dzieła miłosierdzia, możemy składać do skarbony w tylnej części kościoła.
 8. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, w naszym dekanacie odbędzie się peregrynacja symboli ŚDM: Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Rozpocznie się Mszą Świętą w par. św. Maksymiliana M. Kolbego w niedzielę 10.04 o godz. 20.00, na którą zapraszamy młodzież wraz z Duszpasterzami i koordynatorami. Po Mszy Św. Droga Światła ulicami osiedla do par. Miłosierdzia Bożego przy ul. Bajana. Spotkanie zakończymy adoracją Krzyża, która potrwa do godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy!
 9. Z racji przeżywanego obecnie Roku Miłosierdzia, Rada Parafialna wystąpiła z propozycją wykonania w naszej świątyni Ołtarza ku czci Jezusa Miłosiernego, w którym będą umieszczone relikwie Św. S. Faustyny Kowalskiej i być może Bł. Ks. Michała Sopoćki.
  Projekt ołtarza umieszczony jest w prawej części kościoła, między III i IV stacją Drogi Krzyżowej i tam możemy się z nim zapoznać. Wraz z budową ołtarza planowane jest również wymalowanie całego prezbiterium z częścią nawy głównej włącznie. Koszt postawienia samego rusztowania – bez kosztów malowania – wstępnie oszacowano na ok. 24.000,- zł. Jeśli weźmie się pod uwagę wykonanie ołtarza, które kosztować będzie 25.000,- zł. widzimy, że koszty są niemałe. Nad finansami i rozliczeniami związanymi z tą inwestycją czuwać będą członkowie Rady Parafialnej, którzy informują iż ofiary na ten cel, można składać anonimowo bądź imiennie do skarbony umieszczonej poniżej projektu ołtarza.
 10. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Tadeusz Markowski.

Komentarze są wyłączone.