II Niedziela Adwentu – 05.12.2021

 1. Dzisiaj w Polsce przeżywamy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Wychodząc z kościoła możemy ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć naszych braci chrześcijan żyjących za wschodnią granicą.
 2. Zapraszamy na roraty, które będą odprawiamy dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00., a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcamy, aby na roraty przychodzić z lampionami.
 3. W naszym kościele przez okres Adwentu (oprócz niedziel) w godz. 17.00–18.00. trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie jest okazja do Spowiedzi Św.
 4. Po Mszy Św. można zabrać do domu pobłogosławione opłatki, dostępne przy balaskach. Bóg Zapłać za ofiary składane z tej okazji, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej Parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 5. Parafialny Zespół Caritas po Mszy Św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 16 zł, a małe po 7 zł. Możemy również przynosić produkty żywnościowe z dłuższym terminem ważności i złożyć do kosza umieszczonego w przedniej części kościoła.
 6. Ministranci po Mszach Św. rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz domowe pierniki. Dochód przeznaczą na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza nad morze.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – Św. Mikołaja, biskupa.
  Wt. – Św. Ambrożego.
  Śr. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
 8. W środę 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, od godz. 12.00. do 13.00. zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Najświętszego Sakramentu w tzw. „Godzinie łaski”. 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Na zakończenie Adoracji o godz. 13.00. zostanie odprawiona Msza św.
 9. Jeśli nie będzie innych przeciwwskazań, z wizytą kolędową odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl) lub formularza papierowego wyłożonego na skarbonach w kościele.
 10. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Teresa Stryjak,
  Śp. Jan Wojtkowiak,
  Śp. Stanisława Bardjan.

Komentarze są wyłączone.