I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Jerzego Marć z Zakonu Ojców Kapucynów. Za głoszone dzisiaj Słowo Boże O. Jerzemu dziękujemy.
 2. Zapraszamy na roraty, które będą odprawiane dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 7.00., a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Prosimy, aby dzieci przychodziły na roraty z lampionami.
 3. W naszym Kościele przez okres Adwentu (oprócz niedziel) w godz. 17.00–18.00. będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie będzie również okazja do Spowiedzi Św.
 4. Dzisiaj po Mszy Św. można zabrać do domu pobłogosławione opłatki, dostępne przy balaskach. Bóg Zapłać za ofiary składane z tej okazji, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i domu katechetycznego. Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej Parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.
 5. Parafialny Zespół Caritas po Mszy Św. rozprowadza świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże świece są po 16 zł, a małe po 7 zł. Możemy również konkretnym czynem wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej Parafii, składając produkty żywnościowe
  z dłuższym terminem ważności do kosza umieszczonego w przedniej części kościoła.
 6. Od dzisiaj ministranci po Mszach Św. na zewnątrz kościoła rozprowadzają sianko na stół wigilijny oraz domowe pierniki. Dochód zamierzają przeznaczyć na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza nad morze.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Wt. – Św. Andrzeja Apostoła.
  Pt – Św. Franciszka Ksawerego.
 8. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30-8.30 oraz 17.00–18.00. W piątek okazja do Spowiedzi Św. w godz. 8.00-8.30 oraz 17.00-18.00.
 9. Rodzina Radia Maryja zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę 1 grudnia Mszą Św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
  We wtorek 30 listopada Biuro Radia Maryja organizuje wyjście do kina na film pt. „Nędzarz i Madame”, ukazujący losy malarza Adama Chmielowskiego, późniejszego Brata Alberta. Szczegółowe informacje u Pani Ani i w gablocie parafialnej. Początek seansu: godz. 10.00 (Multikino w Pasażu Grunwaldzkim).
 10. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30-8.30 oraz na Mszę Św. o godz. 8.30. Po Mszy Św. spotkanie formacyjne w salce. Natomiast ministrantów i lektorów wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.
 11. W okresie Świąt Bożego Narodzenia odbywa się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jeśli nie będzie innych przeciwwskazań, odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej naszej parafii (www.parafiapilczyce.pl) lub formularza papierowego wyłożonego na skarbonach w kościele.
 12. W związku z panującą pandemią COVID-19, prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa jak zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie rąk.
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Bogusława Czylok,
  Śp. Andrzej Sadłowski,
  Śp. Halina Sterna,
  Śp. Zbigniew Kornyluk.

Komentarze są wyłączone.