II Niedziela Adwentu – 04.12.2016

1. Dzisiaj Mszę św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. Wychodząc z kościoła, swoimi ofiarami złożonymi dzisiaj do puszek, mamy możliwość wesprzeć Kościół na Wschodzie.
    Nasz Parafialny Zespół Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadza świece, kartki i stroiki świąteczne. Pamiętajmy także, że w okresie adwentowym, możemy wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar zostaną przygotowane paczki świąteczne.
  3. Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
  4. W tym tygodniu wspominamy:
    Wt – św. Mikołaja, biskupa,
    Śr – św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła,
    Czw – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o 7.00; 8.30 i 18.00. W tym dniu nie będzie rorat.
  6. Po Mszy św. przy balaskach można zabrać do domu pobłogosławione w ubiegłą niedzielę opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na ogrzewanie kościoła i salek katechetycznych.” Przypominamy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
  7. Spotkanie Grupy I dzieci pierwszokomunijnych jutro bezpośrednio po roratach w kościele, zaś kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek o 18.45 do salki katechetycznej.
  8. ODSK „PIAST” przy ul. Rękodzielniczej serdecznie zaprasza na spotkanie z Mikołajem, w poniedziałek 5 grudnia o godz. 17.00.
  9. Od poniedziałku 5 grudnia do czwartku 8 grudnia w godz. 10.00 – 13.00 w ODSK Piast odbywać się będą zapisy na Wigilię dla osób samotnych, która odbędzie się 18.12.2016 r. o godz. 17.00.
  10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Jerzy Bisialski,
    śp. Dobrosław Wyczawski,
    śp. Leon Nyczka.Pomódlmy się także za górników, którzy tragicznie zginęli w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach.