I Niedziela Adwentu – 27.11.2016

 1. Rozpoczęliśmy czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Skorzystajmy ze spotkań liturgicznych, okażmy czyny miłosierdzia jakie proponuje nam kościół, by jak najlepiej przygotować się na te piękne Święta Bożego Narodzenia.
  Zapraszamy zatem na roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
  Skorzystajmy z Rekolekcji Adwentowych, które trwać będą od 18 – 20 grudnia.
  Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar, naszParafialny Zespół Caritas, przygotuje dla tych osób paczki świąteczne. Z tych ofiar zostanie przygotowana również paczka dla rodziny z ul. Papierniczej, która ucierpiała wskutek pożaru.
 2. Dzisiaj po Mszy św. będzie można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Ofiara za opłatki”. Ofiary te, przeznaczamy na ogrzewanie domu katechetycznego i naszego kościoła.
  Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się takiw naszym mieszkaniu i będzie powoływał się na naszą parafię, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  śr – św. Andrzeja Apostoła,
  sob – św. Franciszka Ksawerego.
 4. Również w tym tygodniu, przeżywać będziemy I-czwartek, I-piątek i I-sobotę
  miesiąca. W tych dniach Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30,
  a w I – piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I– szy czwartek miesiąca, na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 7.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce, na które zaproszeni są także sympatycy tej wspólnoty.
 6. W czwartek zapraszamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00, a po Mszy św. na spotkanie w salce.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych odbędzie się jutro 28 listopada bezpośrednio po roratach w kościele, natomiast kandydatów do bierzmowania zapraszamy w czwartek na godz. 18.45 do salki.
 8. W sobotę kapłani odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną.
 9. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, za tydzień wychodząc z kościoła, będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie naszych braci i siostry chrześcijan, żyjących za wschodnia granicą.
 10. Nasz Parafialny Zespół Caritas, po Mszy św. rozprowadza w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, świece w cenie: duże 12,- zł, a małe 6,- zł. Ponadto można zaopatrzyć się w wieńce adwentowe i kartki świąteczne.
 11. W tym tygodniu odeszły do wieczności:
  śp. Irena Małolepsza,
  śp. Karolina Śliwka.

Komentarze są wyłączone.