VI Niedziela Wielkanocna – 13.05.2023

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy codziennie
    o godz. 17.30.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – Św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
  3. W środę po Mszy Św. wieczornej, w salce katechetycznej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. Dzieci, które w najbliższą sobotę przystąpią do I. Komunii Św. o godz. 10.00. zapraszamy na próbę w poniedziałek na godz. 18.30. Dzieci, które w sobotę przystąpią do I. Komunii Św. o godz. 12.00. zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 18.30. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w piątek o godz. 16.00.
  5. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie uczniów klas IV. szkoły podstawowej w ramach przygotowań do I. Rocznicy Komunii Św., która odbędzie w przyszłą niedzielę o godz. 11.15. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w sobotę o godz. 16.00.
  6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać w łączności z nabożeństwami majowymi.
  7. Przypominamy, że w niedzielę 21 maja Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje jednodniową pielgrzymkę autokarową na odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie oraz na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.00., powrót ok. godz. 21.00. Koszt 50,- zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na sprawy gospodarcze naszej parafii.
    Bardzo serdecznie dziękuję również za ofiary anonimowe i imienne składane do skarbon i wpłacane na konto parafialne. Dobiegają już końca prace remontowe dachu dużego kościoła. Koszt tych prac łącznie z postawieniem rusztowania wynosi 21 000 zł. Przygotowujemy się teraz do malowania zewnętrznej ściany kościoła za prezbiterium. Wstępny koszt pomalowania 500 m2 elewacji wraz z naprawą ubytków tynkarskich to 35 000 zł. Jeszcze w tym roku planujemy wykonać kapitalny remont dachu małego kościoła i dachu na stolarni, co wstępnie oszacowano na 115 000 zł zł. Proszę nadal o modlitwę, aby prace przebiegały bezpiecznie, a za ofiarność składam szczere Bóg Zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  10. W ostatnim czasie do wieczności odeszła Śp. Alicja Więcławska.