XVIII Niedziela zwykła – 31.07.2016

1. Dziś dobiegają końca Światowe Dni Młodzieży i wizyta Ojca Świętego Franciszka w naszej Ojczyźnie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom naszej parafii, które gościły w swoich domach młodzież z Hiszpanii, serdeczne dzięki także wszystkim wolontariuszom, sponsorom i parafianom, którzy sprawili, że ten czas mógł nas i naszych gości ubogacić duchowo. Módlmy się także, aby te dni wielkiej wiary wydały w naszych sercach błogosławione owoce.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    pn – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK,
    czw – św. Jana Marii Vianneya, kapł,
    pt – I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. od 8.00 – 8.30 i od 17.00 – 18.00,
    sob – święto Przemienienia Pańskiego.
  3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: spowiedź i Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
  4. We wtorek 2 sierpnia o godz. 6.00 z Katedry Wrocławskiej wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
  5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
  6. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek m-ca na Adorację Najświętszego Sakramentu od 8.00 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
  7. Zapraszamy na spotkanie z Mary Wagner – kanadyjską obrończynią życia dzieci nienarodzonych, która spędziła łącznie 6 lat w więzieniach za wchodzenie z białą różą do klinik aborcyjnych oraz modlitwę w intencji kobiet chcących dokonać aborcji.
    Spotkanie rozpocznie się w naszym kościele w czwartek 11 sierpnia, o godz. 18.00 Msza Święta i świadectwo Mary Wagner.
  8. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Michał Szela,
    śp. Halina Wojtasik.