XXXIV Niedziela zwykła – 24.11.2019

 1. Bóg Zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na tacę, które w naszej archidiecezji przeznaczone są na budowę i rozbudowę kościołów. Za wszelkie ofiary, które składacie bardzo wam dziękujemy.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę.
  Sob. – św. Andrzeja, Apostoła.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy do wspólnej modlitwy w duchu Taize, a po Mszy św. będzie modlitewne czuwanie. Zapraszamy szczególnie wolontariuszy i rodziny, które chcą przyjąć do swoich domów młodzież, która przybędzie na Europejskie Spotkanie Młodych do Wrocławia, a także wszystkich chętnych parafian do wspólnej modlitwy.
 5. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych. Przyszła niedziela to już także I Niedziela Adwentu. Na wszystkich Mszach św. zostaną więc pobłogosławione opłatki, a podczas Mszy św. o godz. 11.15 pobłogosławimy wieńce adwentowe, które umieścimy na naszych stołach, by przypominały nam, o tak ważnym czasie oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
 6. W sobotę 7 grudnia, organizowany jest z naszej parafii wyjazd do Torunia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja. Bliższe informacje i zapisy pod numerem telefonu dostępnym w gablocie parafialnej.
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje całonocne czuwanie na Jasnej Górze z 14 na 15 grudnia. Wszelkie informacje i zapisy po numerem telefonu dostępnym w gablocie parafialnej.
 8. W naszej parafii tworzy się kolejna, trzecia już grupa rodziców modlących się na różańcu za dzieci. Zachęcamy do tej modlitwy, a kto by chciał dołączyć się do tej grupy to wszelkie informacje zamieszczone są plakacie w gablocie parafialnej.
 9. ODSK Piast, przy ul. Rękodzielniczej, serdecznie zaprasza we wtorek 26 listopada na międzypokoleniowy koncert patriotyczny z udziałem chóru Piastuny, Kuźniczanie i chóru Szkoły Podstawowej nr 19. Wstęp na koncert jest wolny. Bliższe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W tym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Edward Reder.

Komentarze są wyłączone.