XXX Niedziela zwykła – 23.10.2016

1. Dziś w całym Kościele rozpoczyna się światowy tydzień misyjny pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarzach, a wychodząc z kościoła ofiarami złożonymi do puszek chciejmy wesprzeć ich działalność misyjną.
    Dziś także wrocławskimi ulicami przejdzie VII Marsz Mężczyzn pod hasłem „W jedności zwycięstwo”. Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.30 w kościele Garnizonowym. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 8.00 i 17.15.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    Pn – św. Antoniego Marię Clareta, biskupa
    Pt – św. Apostołów Szymona i Judę Tadusza
  4. Spotkanie pod hasłem Władza-Zwierzchność, w czasie którego referaty wygłoszą ks. Stanisław Małkowski i Wojciech Sumliński odbędzie się w poniedziałek 24.10 o godz. 19.30 w szkole przy ul. gen. Hauke – Bosaka 2 Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
  5. W czwartek o godz. 18.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.
  6. Próba scholi parafialnej odbędzie się w piątek o 16.30, natomiast młodzież zaprasza wszystkich chętnych na projekcję filmu pt. Bóg nie umarł część 2 – piątek godz. 19.00.
  7. Kartki wypominkowe, po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i w przedniej części naszego kościoła. Bardzo prosimy, by wpisać także nazwę ulicy i numer domu, by można było modlitwy za zmarłych według ulic, rozplanować na poszczególne dni tygodnia.
  8. Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE odbędzie się w dniach 28 grudnia 2016- 1 stycznia 2017 roku w mieście i okolicach Rygi na Łotwie. Organizujemy wyjazd w dniach 26 grudnia-2 stycznia koszt 300 zł i 55 euro. Zapisy w zakrystii; przy zapisach prosimy wpłacić 100 zł zaliczki
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Zbigniew Raczkowski,
    śp. Marian Nowak.