XXIII Niedziela zwykła – 06.09.2015

 1. Mszę św. kończymy dzisiaj adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. W tym tygodniu we wtorek, przypada wspomnienie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Parafialny Zespół Caritas, składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję „Wyprawka dla żaczka”, składając dary rzeczowe w postaci przyborów szkolnych jak i ofiary pieniężne. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pana Ryszarda – właściciela cukierni „Pączuś” z ul. Reja, do Pani Marii z Jelcza – Laskowic za ofiarowane plecaki i zeszyty, a nade wszystko do nowożeńców Alicji i Kornela, którzy zawierając Sakrament Małżeństwa 29 sierpnia, poprosili gości weselnych, by zamiast kwiatów – w prezencie przynieśli przybory szkolne.
  W sumie dzięki Waszej kochani hojności, nasz Parafialny Zespół Caritas, przygotował i wyposażył 32 plecaki, a z ofiar pieniężnych złożonych w kwocie 3.608zł i 41gr. uzupełniono wyposażenie plecaków, pozostałą zaś kwotę przeznaczono na dalszą pomoc dzieciom w ciągu roku szkolnego.
  Jeszcze raz Wszystkim Darczyńcom – za szczodrość i dobroć serca, składamy serdeczne Bóg Zapłać !
 4. W czwartek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 całą Liturgiczną Służbę Ołtarza: ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.
 5. Również w czwartek o godz. 19.00 w kościele, będzie miało miejsce spotkanie rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej, celem omówienia spraw związanych z przygotowaniem do I Komunii św.
 6. W piątek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 rodziców wraz z młodzieżą klas III gimnazjum, która w tym roku szkolno – katechetycznym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę, przeznaczymy na bieżące inwestycje w naszej parafii. Po konsultacjach z kandydatami do rady parafialnej, padła taka sugestia, by ofiary z II niedziel miesiąca przeznaczyć na taki właśnie cel. Jak wiemy w ostatnim czasie musieliśmy pilnie naprawiać dach na kościele, gdzie pozostały jeszcze do uzupełnienia obróbki blacharskie. W lipcu i sierpniu naprawiliśmy cały dach na plebanii, gdzie pozostała jeszcze do wykonania instalacja odgromowa. Przeprowadzono remonty mieszkań dla ks. wikariuszy, w tym remont kapitalny jednego mieszkania. Obecnie jesteśmy na etapie wymiany pieca centralnego ogrzewania domu katechetycznego, gdyż dotychczasowy po 30 latach użytkowania nie nadawał się do dalszej eksploatacji.
  Przygotowujemy się także do termomodernizacji w przyszłym roku całego domu katechetycznego. Wiele więc planów i zamierzeń, ale ufam, że z Bożą Pomocą i Waszą życzliwością tym zadaniom podołamy.
 8. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 w naszym kościele, będzie Msza św. z udziałem Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych „Wiara i Światło”. Po Mszy św. spotkanie w salce katechetycznej.
 9. W sobotę o godz. 15.00, w Hotelu Campanile przy ul. Jagiełły 7, odbędzie się konferencja pt. „Samorząd przyjazny rodzinie – odpowiedź na kryzys demograficzny w Polsce i Europie”. Program konferencji zamieszczony jest w gablocie parafialnej. Wstęp wolny.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Stefania Ochnio,
  śp. Edmund Cygankiewicz.

Komentarze są wyłączone.