XX Niedziela zwykła – 20.08.2017

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – św. Piusa X, papieża,
  Wt. – NMP Królową,
  Czw. – św. Bartłomieja, Apostoła,
  Sob. – NMP Częstochowską.
 2. We wtorek – 22 sierpnia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 3. Trwa ogólnopolska akcja „Wyprawka dla Żaczka”. Dlatego też do przyszłej niedzieli możemy do kosza umieszczonego obok ołtarza św. Jana Pawła II, składać artykuły papiernicze i przybory szkolne lub złożyć ofiarę do skarbony, za które to pieniążki członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zakupią odpowiednie wyposażenie szkolne, dla potrzebujących dzieci z naszej parafii. Dla ułatwienia zakupów, możemy skorzystać z wyłożonych kartek, na których znajduje się wykaz potrzebnych artykułów. Wszystkich wspierającym tą akcję bardzo serdecznie dziękujemy.
 4. Wobec cierpienia i bólu, jakie przeżywają nasi rodacy, w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu, nie możemy pozostać obojętni. Ogarnijmy modlitwą tych, którzy stracili swoich bliskich oraz dorobek całego życia. W miarę naszych możliwości przyłączmy się także do akcji Caritas, której celem jest wsparcie materialne poszkodowanych i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki właśnie na ten cel. Już dzisiaj wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
 5. Nasza parafia, w dniach 18.09. – 20.09. 2017r. organizuje 3-dniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i innych sanktuariów Warmii. Koszt 670 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii u Ks. Proboszcza, na plakacie w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.
 6. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Zbigniew Juszczyszyn.

Komentarze są wyłączone.