XX Niedziela zwykła – 19.08.2018

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pn. – św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła,
    Wt. – św. Piusa X, papieża,
    Śr. – NMP Królową,
    Czw. – św. Różę z Limy, dziewicę,
    Pt – św. Bartłomieja, Apostoła.
  2. W środę – 22 sierpnia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo
    do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  3. W sobotę – 25 sierpnia, w Henrykowie o godz. 10.00 rozpocznie się kolejna archidiecezjalna pielgrzymka osób niepełnosprawnych ich rodzin i przyjaciół. Zapraszamy osoby chętne do pielgrzymowania i do modlitwy za osoby doświadczone cierpieniem.
  4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na 3 dniową pielgrzymkę autokarową, szlakiem Sanktuariów Maryjnych i św. Jana Pawła II, w dniach 14 – 16 września br. Koszt wyjazdu wynosi 350 zł. Szczegółowe informacje są dostępne w gablocie, a zapisy przyjmowane są pod nr. tel. 605 082 545.
  5. Informujemy, że istnieje już możliwość zamawiania na przyszły rok Mszy św. gregoriańskich w naszej parafii. Jeśli są chętne osoby to prosimy o kontakt.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
    śp. Władysława Matuszewska,
    śp. Katarzyna Kozieł.