XIX Niedziela zwykła – 11.08.2019

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika.
  Czw. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  Sob. – Św. Jacka, kapłana.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
 3. W czwartek, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszej parafii będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.15 i 18.00. Na każdej Mszy św. dokonamy poświecenia ziół i wianków, a ofiary złożone w ten dzień na tacę, są przeznaczone na budowę i remonty kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej. Przypominamy także, że jest to Uroczystość nakazana, a więc obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św.
 4. Przypominamy, że w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30,
  w tygodniu nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 6. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 7. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. od godz. 19.30 do 21.00, będzie miało miejsce modlitewne czuwanie przy zmarłym naszym Ks. Prałacie Józefie Mielczarku. Pogrzeb Ks. Prałata rozpocznie się Mszą św. w poniedziałek o godz. 10.00 w naszym kościele a po Mszy św. udamy się na cmentarz parafialny przy ul. Gosławickiej, gdzie zostanie złożony do grobu.
  Bardzo proszę mieszkańców ul. Gosławickiej i ul. Paniowickiej o usunięcie samochodów sprzed bram wjazdowych na cmentarz, a wzdłuż ul. Gosławickiej o udostępnienie jak największej ilości miejsc parkingowych.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Ks. Józef Mielczarek,
  śp. Janina Szymaszkiewicz,
  śp. Marianna Komsta,
  śp. Piotr Jazowski,
  śp. Edmund Babieno.

Komentarze są wyłączone.