XII Niedziela zwykła – 25.06.2017

 1. Dzisiaj od godz. 15.00, koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się modlitewne czuwanie przy relikwiach św. Jana Pawła II. Będzie to krew św. Jana Pawła II, Jego sutanna, piuska i krzyż pektoralny. W ramach „Nocy Kościołów” o godz. 21.00 odbędzie się projekcja filmu pt. „Fatima. Orędzie wciąż aktualne.” Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 2. Do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odprawiamy po Mszy św. wieczornej.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – świętego Ireneusza, biskupa i męczennika,
  Czw. – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 4. W tym tygodniu przypada I – sobota miesiąca. Z tej okazji Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00 do 8.30.
 5. Przypominamy, że jeszcze do końca czerwca możemy składać do skarbony ustawionej w tylnej części kościoła ofiary na odbudowę szpitala w Aleppo w Syrii. Za wszelkie ofiary na ten cel bardzo serdecznie dziękujemy.
 6. Informujemy, że w I-soboty miesiąca w okresie wakacyjnym nie będzie odwiedzin chorych w domach. W razie naglącej potrzeby (np. zagrożenie czyjegoś życia lub niespodziewany zły stan zdrowia) można poprosić kapłana z posługą sakramentalną o każdej porze, zgłaszając to osobiście lub telefonicznie.
 7. W lipcu i sierpniu, Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o 8.30 i o 18.00. W niedziele Msze św. bez zmian. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
 8. W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. Dzielimy się wielka radością, że w dniu wczorajszym w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, nasz parafianin diakon Szczepan Urbaniak ze zgromadzenia Księży Jezuitów przyjął święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o Księdzu Szczepanie w naszych modlitwach. Zapraszamy także na Mszę św. Prymicyjną sprawowaną przez księdza Szczepana w przyszłą niedzielę o godz. 12.30.
 10. Z wielkim smutkiem informujemy, że z dniem 30 czerwca, kończy posługę w naszej parafii Ks. Adam i udaje się na roczną pracę duszpasterską do Portugali. Dziękujemy Ks. Adamowi za sprawowane Msze św., za udzielane sakramenty, za głoszone Słowo Boże, a nade wszystko za pracę wśród dzieci naszej parafii i z kręgiem biblijnym. Księże Adamie, serdeczne Bóg Zapłać!
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Krystyna Senderek,
  śp. Kazimierz Musik.

Komentarze są wyłączone.