XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Ojca. Prośmy w naszych modlitwach, aby żyjącym ojcom Pan Bóg błogosławił, a zmarłych przyjął do społeczności świętych.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy przez cały miesiąc czerwiec o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Pon. – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej.
    Pt. – Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
    Sob. – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  4. W związku z Uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na tzw. „Świętopietrze”, które zostaną przeznaczone na posługę apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
  5. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze Św. bez zmian.
  6. W lipcu i sierpniu kapłani nie będą odwiedzać chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną. Jeśli jednak zaistnieje pilna potrzeba, to prosimy o kontakt z kapłanami.
  7. Podczas wakacji zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie okazja do spowiedzi podczas niedzielnych Mszy Św.
  8. Od najbliższej środy przez okres wakacji nie będzie spotkań Kręgu Biblijnego.
  9. Już dziś informujemy, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę, pod hasłem: „Jesteśmy kościołem”, odbędzie się w dniach od 3 do 10 sierpnia. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych w tylnej części kościoła, a także na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej (www.pielgrzymka.pl).
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Józef Makowski,
    Śp. Maciej Stachurski,