VII Niedziela zwykła – 23.02.2020

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech to będzie szczególny czas modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Dzisiaj także, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne w duchu Taize.
 2. Byśmy mogli dobrze przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, będziemy mieli okazję w poniedziałek i we wtorek uczestniczyć w Adoracji Najśw. Sakramentu w godz. 7.30 – 8.30 i od 17.00 – 18.00.
 3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem, będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 16:00; 18.00 i 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale ograniczamy również ilość spożywanych pokarmów. Według przepisów możemy spożyć dwa posiłki „lekkie” i jeden posiłek do syta. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 8.30, o godz. 17.15 dla dzieci i o godz. 19.00 dla dorosłych i młodzieży.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 5. Od Środy Popielcowej można będzie wziąć udział w Adoracyjnej Miejskiej Drodze Krzyżowej. Projekt zakłada nawiedzenie przez wiernych 14 kościołów Wrocławia, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia jednej stacji Drogi Krzyżowej. Początek modlitewnego szlaku wyznacza Katedra Wrocławska. W Katedrze Wrocławskiej można zaopatrzyć się w przewodnik, w którym zawarte są wszelkie informacje i teksty rozważań wraz z modlitwami. Nasz kościół parafialny został wybrany jako 8 stacja Drogi Krzyżowej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 6. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego w salce.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców o obecność.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Halina Lisiak,
  śp. Irena Gabory,
  śp. Genowefa Stempska.

Komentarze są wyłączone.