VII Niedziela Wielkanocna – 08.05.2016

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe tak w niedziele jak i w dni powszednie na godz. 17.30.
 2. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako dzień solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi w Ekwadorze, które miało miejsce w kwietniu br. Zginęło wówczas pół tysiąca osób, a tysiące zostało rannych i bez dachu nad głową. Wsparcie dla poszkodowanych w kataklizmie możemy wyrazić poprzez modlitwę oraz ofiary składane dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Pn – Św. Stanisława, biskupa i męczennika,
  Sob. – Św. Macieja Apostoła.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do M.B. Fatimskiej. W tym dniu przypada również 35 rocznica zamachu na życie Jana Pawła II.
 5. Próby dla dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek i czwartek o godz. 18.30.
 6. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha św. W naszej parafii w ramach przygotowania do ŚDM odbędzie się po każdej mszy św. kiermasz ciast i wypieków, a po mszy o godz. 11.15 młodzież wystawi spektakl teatralny. Kto chciałby upiec ciasto, prosimy je przynieść w sobotę po mszy wieczornej do zakrystii. A decyzją Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, zostaną przeznaczone jako już IV ogólnopolska składka, na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nie zapomnijmy na ten dzień przystroić naszych domów na zielono.
 7. Ks. Arcybiskup Metropolita Wrocławski, zaprasza w przyszłą niedzielę do Henrykowa, na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Ludzi Pracy. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy św. będzie możliwość zwiedzenia opactwa i przygotowane będą inne atrakcje.
 8. Już dzisiaj informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele św. Jadwigi na Kozanowie, następnie przejdzie ulicami osiedla Kozanów i Pilczyce i zakończy się Mszą św. w naszym kościele. Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze, jeden na wysokości ul. Kozanowskiej 93, a drugi przy ul. Dokerskiej nr-y 30-32.
 9. Zachęcamy do lektury kolejnego numeru naszego diecezjalnego pisma „Nowe Życie”, gdzie znajdziemy ciekawe artykuły na temat kapłaństwa.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Alicja Abramowicz,
  śp. Stanisław Żuchowski,
  śp. Anna Nowak,
  śp. Henryk Flis.

Komentarze są wyłączone.