VI Niedziela zwykła – 11.02.2018

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech to będzie szczególny czas modlitw o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Dzisiaj także po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania. Bardzo prosimy rodziców o obecność.
 2. Byśmy mogli dobrze przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu, będziemy mieli okazję uczestniczyć w najbliższych dniach w Adoracji Najśw. Sakramentu . Poniedziałek: 7.30 – 8.30 i od 17.00 – 18.00. We wtorek: 7.30 – 8.30 i od 17.00 – 18.00 oraz po Mszy św. wieczornej.
 3. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. z posypaniem głów popiołem, będą odprawione o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 16.30; 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, tzn. nie tylko rezygnujemy ze spożywania potraw mięsnych, ale ograniczamy również ilość spożywanych pokarmów. Według przepisów możemy spożyć dwa posiłki „lekkie” i jeden posiłek do syta.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych.
  Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 8.30 i o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
  Uczestnicząc w Nabożeństwach Pasyjnych i będąc w stanie łaski uświęcającej możemy zyskać odpust zupełny.
 5. Jutro po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie dla dzieci komunijnych ze szkoły nr 75.
 6. Za tydzień po raz 13 będziemy przeżywać „Wrocławską Niedzielę Hospicyjną”. Z tej okazji wolontariusze będą kwestować przy naszym kościele na rzecz Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii, Stacjonarnego Hospicjum prowadzonego przez Zakon Bonifratrów oraz prowadzonego przez polskie siostry zakonne Hospicjum im. Bł. Ks. Sopoćki w Wilnie.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. Powoli kończy się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. Rodziny, które pragną jeszcze zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zgłaszanie się po Mszy św. w zakrystii.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Henryk Włosik,
  śp. Antoni Siwochowicz.

Komentarze są wyłączone.