Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11.06.2017

 1. Bardzo serdecznie witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej S. Annę Daszkowską – misjonarkę i dziękujemy za podzielenie się z nami refleksjami z pracy misyjnej. Naszą wdzięczność wyrażamy pamięcią modlitewną jak również ofiarami składanymi po Mszy św. na ręce S. Anny.
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej parafii odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 17.30.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – świętego Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła,
  Śr. – błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika,
  Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),
  Sob. – świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 5. We wtorek o godz. 17.00 zbiórka dla wszystkich ministrantów w salce, a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.
 6. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze św. w naszej parafii odprawione będą o godz. 7.00; 8.30; 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy ulicami Pilczyc i Kozanowa uroczysta Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja zakończy się w kościele Św. Jadwigi na Kozanowie.
  Bardzo prosimy zabrać na procesję chorągwie i sztandary. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i oczywiście wszystkich ministrantów i lektorów.
  Nasza parafia przygotowuje dwa ołtarze, jeden na wysokości ul. Gwareckiej i Sielskiej , a dugi przy ul. Dokerskiej 32 . Bardzo prosimy, by osoby mieszkające w pobliżu umiejscowienia ołtarzy, czynnie zaangażowali się w ich wykonanie. Udekorujmy na ten dzień także okna naszych mieszkań. Niech nasz udział w procesji będzie wyrazem głębokiej wiary i zaproszeniem Chrystusa w przestrzeń naszego codziennego życia.
  Od piątku trwać będzie oktawa Bożego Ciała, zapraszamy więc na Msze św. wieczorne po których będą procesje eucharystyczne wokół kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00, będziemy mogli uczestniczyć w Mszy św. Prymicyjnej, odprawianej przez Ks. Marcina Malinowskiego, który wcześniej jako młody chłopak mieszkał na terenie naszej parafii. Na zakończenie Mszy św. Ks. Prymicjant udzieli Błogosławieństwa, które daje przywilej uzyskania odpustu zupełnego.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Grażyna Dardzińska,
  śp. Zbigniew Dardziński,
  śp. Wanda Łabędzka,
  śp. Kazimierz Koszelnik,
  śp. Władysława Wojda.

Komentarze są wyłączone.