Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020

1. W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się w Świętą Rodzinę z Nazaretu i modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii prosząc, aby były Bogiem silne.
  2. W czwartek będziemy dziękować Panu Bogu za kończący się Rok Pański 2020. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej dziękczynnej modlitwy, która rozpocznie się Adoracją Najśw. Sakramentu w ciszy o godz. 17.00. O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne za mijający rok i o godz. 18.00 rozpocznie się Msza św.
  3. W piątek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Pamiętajmy, że obowiązuje nas udział we Mszy św. Zapraszamy zatem na
    Msze św. o godz. 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00.Nie będzie Mszy św.
    o godz. 7.00. Dla naszej parafii jest to także dzień szczególny, gdyż przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Odpustową. Zapraszamy więc, na sumę odpustową o godz. 12.30. Nie obowiązuje nas w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tym tygodniu przypada I – sobota miesiąca. W ten dzień zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30.
  5. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
    i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odeszły:
    śp. Zofia Depczyńska,
    śp. Maria Menzel – Lipińska,