Niedziela Palmowa – 14.04.2019

 1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w II niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00, na ostatnie już Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać w tym tygodniu do środy włącznie. Od czwartku do świąt kancelaria będzie nieczynna.
 4. Parafialny Zespół Caritas, składa podziękowanie wszystkim darczyńcom, za wypełnione artykułami żywnościowymi „Torby Miłosierdzia”, za ofiary składane do skarbony na sfinansowanie talonów na zakupy, a P. Ryszardowi Łużniakowi za przekazane nieodpłatnie ciasta i wypieki. Jak do tej pory rozdano już ok. 70 paczek żywnościowych.
 5. Również w tym tygodniu, możemy włączyć się w pomoc świąteczną realizowaną przez nasz Parafialny Zespół Caritas, składając ofiary do skarbony w przedniej części kościoła, a do skarbon umieszczonych w tylnej części kościoła, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. Z wtorku na środę, będzie miała miejsce we Wrocławiu „Noc konfesjonałów”. W wyznaczonych kościołach będzie można zatem skorzystać w późnych godzinach wieczornych ze spowiedzi św. W naszym dekanacie takim kościołem będzie kościół p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego na Gądowie, gdzie spowiedź będzie trwała od godz. 20.00 do 24.00.
 7. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w bogatej i pięknej liturgii Świętego Triduum Paschalnego, które stanowi całość ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek przedstawia się następująco:
  Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
  19.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej.
  Po zakończonej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.
  Wielki Piątek – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  8.00 – 19.00, okazja do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w ciemnicy.
  15.00 – Droga Krzyżowa.
  19.00 – Liturgia Wielkiego Piątku.
  Po zakończonej liturgii adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 24.00.
  Wielka Sobota – Dzień ciszy, adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie i oczekiwania na Zmartwychwstanie.
  8.00 – 20.00, okazja do indywidualnej Adoracji Pana Jezusa w Bożym Grobie.
  10.00 – 14.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów w naszym kościele.
  12.00 – poświęcenie pokarmów przy ul. Warciańskiej i Noteckiej.
  20.00 – Liturgia Wielkiej Soboty.
  Liturgia Wielkiej Soboty zakończy się Procesją Rezurekcyjną .
  Na wieczorną liturgię przynosimy świece.
 8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.00, której nie będzie.
 9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę, a ofiary składane w II Dzień Wielkanocy na tacę, przeznaczone są na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu.
 10. W dniach 23– 31.07. 2019r. organizujemy wyjazd połączony z wypoczynkiem do Medziugorie. Bliższe informacje u ks. proboszcza po Mszy św. w zakrystii. W dniach 9– 23.02. 2020r. planujemy pielgrzymkę do Guadalupe w Meksyku. Bliższe informacje również u ks. proboszcza.
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Wiesław Walera,
  śp. Bernarda Krywiel,
  śp. Kazimierz Chojnowski.

Komentarze są wyłączone.