Niedziela Miłosierdzia Bożego – 07.04.2023

1. Z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. zakończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu, a na godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary na Dzieła Miłosierdzia możemy składać do skarbon znajdujących się w przedniej oraz w tylnej części kościoła. Bóg zapłać również za składane przed ołtarzem skarbonki, do których w Wielkim Poście w domach wrzucaliśmy dobrowolne ofiary, a dzisiaj przynosimy je jako naszą Jałmużną Postną.
  3. W dniu dzisiejszym przypada także patronalne święto Caritas. Z tej okazji nasz Parafialny Zespół Caritas po Mszach Św. rozprowadza kremówki (po 8 zł za sztukę), z których dochód będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym.
  4. W poniedziałek, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, polegającej na modlitwie przez dziewięć miesięcy w intencji dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone. Materiały pomocnicze na ten temat znajdują się w tylnej części kościoła.
  5. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
  6. W piątek na godz. 17.00 Ksiądz Klaudiusz zaprasza dzieci i młodzież na próbę scholi.
  7. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy na Mszę Św. członków i sympatyków Wspólnoty „Wiara i Światło”. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
  8. Organizatorzy „Wrocławskiej Niedzieli Hospicyjnej” przekazują serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na hospicja we Wrocławiu, na Litwie i w Rwandzie. W 69 parafiach zebrali w sumie niemal 230 000 zł, a w naszej parafii 4 920,90 zł.
  9. Już dziś informujemy, że w sobotę 11 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn Dolnego Śląska do Krzeszowa k/Kamiennej Góry. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu, w związku z tym chętnych prosimy o zgłoszenie się w tej sprawie do Księdza Proboszcza. Więcej informacji na stronie www.pielgrzymkakrzeszow.pl.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności:
    Śp. Waleria Gułaj,
    Śp. Teresa Binko.