IX Niedziela zwykła – 03.06.2018

 1. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce przeżywamy po raz XI Święto Dziękczynienia za opiekę Opatrzności Bożej nad naszą Ojczyzną. Z tej okazji po Mszy św. możemy złożyć do puszek swój dar materialny na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.
  Dzisiaj także z racji I niedzieli miesiąca Msze św. zakończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy dziś na nabożeństwo czerwcowe i procesję Eucharystyczną o godz. 17.30. Od jutra nabożeństwa i procesje odprawiać będziemy po Mszy św. wieczornej. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcimy wianki. Zapraszamy do licznego udziału w liturgii tych dni, niech nasz udział w Oktawie Bożego Ciała będzie wyrazem żywej wiary w obecność Chrystusa pośród nas pod postacią chleba. Bardzo prosimy, by nie zabrakło dziewczynek do sypania kwiatków przed Panem Jezusem.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  Pt. – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  Sob. – Niepokalanego Serca NMP,
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada także I czwartek miesiąca. Jak zawsze więc Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 będziemy dziękować za 60 lat posługi kapłańskiej ks. Prałata Józefa Mielczarka. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej Eucharystii i wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za osobę dostojnego Jubilata.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. Zapraszamy dzieci na Jasną Górę, które chcą spotkać się z Matka Bożą, aby podziękować za miniony rok szkolny i prosić o szczęśliwe i radosne wakacje. Wyjazd w sobotę 16 czerwca. Zapisy i informacje pod nr. tel. 603 634 488.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Edwarda Olbracht – Hławka.

Komentarze są wyłączone.