II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020

1. Z racji I niedzieli Mszę św. zakończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Pamiętajmy, że obowiązuje nas udział we Mszy św. Zapraszamy zatem na Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00 na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, przeznaczone są na potrzeby misjonarzy i misjonarek.
  3. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
  4. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska zwana kolędą, którą dzień lub dwa dni wcześniej zapowiadają ministranci. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:
    Wtorek, 7.01. – ul. Kozanowska 103 – 109 i ul. Tkacka- numery parzyste.
    Środa, 8.01. – ul. Kozanowska 111 – 117 i ul. Tkacka-numery nieparzyste.
    Czwartek, 9.01. – ul. Dokerska 31 – 37 niep. i ul. Murarska 1 – 27 nieparzyste.
    Piątek, 10.01. – ul. Dokerska 23 – 29 niep. i ul. Murarska 2 – 28 parzyste.
    Sobota, 11.01 . – ul. Dokerska 15 – 21 niep. i ul. Murarska 29 – 60a (domki).
    Plan kolędy dostępny jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
  5. ODK Piast, przy ul. Rękodzielniczej 1 serdecznie zaprasza na charytatywny koncert kolęd z udziałem chóru Piastuny i Kresowiacy z Lidy, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na rzecz społeczności polskiej i Kościoła w Oszmianie na Białorusi. Koncert odbędzie się w poniedziałek o godz.16.00.
  6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Teresa Kałużyńska – Żmuda,
    śp. Barbara Wojtanowicz,