II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 03.01.2021

1. Z racji I niedzieli miesiąca Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Pamiętajmy, że obowiązuje nas udział we Mszy św. Zapraszamy zatem na Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę, a ofiary składane tym dniu czy to na tacę, czy przy odbiorze kadzidła i kredy, przeznaczone są na potrzeby misjonarzy i misjonarek.
  3. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
  4. W tym tygodniu przypada I – czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w tym dniu na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 7.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce, na które zaproszeni są także sympatycy tej wspólnoty. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
  5. W tym roku z racji sytuacji epidemiologicznej nie odbędzie się tradycyjna kolęda. Pragniemy jednak zaprosić Was Kochani, na Msze św. kolędowe, podczas których będziemy się modlić o Błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla Was i Waszych najbliższych na Nowy Rok Pański 2021.
    Zapraszamy zatem rodziny lub przedstawiciela rodziny, na Msze św. kolędowe, które będą sprawowane o godz. 18.00 w Waszych intencjach, a na końcu zostanie udzielone Wam specjalne błogosławieństwo.
    Prosimy również o przyniesienie w buteleczce wody do poświęcenia, którą później pokropicie swoje mieszkania.
    Jeśli są nowi mieszkańcy i chcieliby poświęcić swoje mieszkania, czy też wpisać się do ewidencji parafialnej, to prosimy o podejście w tej sprawie po Mszy św. do zakrystii.
    Plan Mszy św. kolędowych na ten tydzień przedstawia się następująco:
    Poniedziałek, 4 stycznia – godz. 18.00
    ul. Hutnicza i Szklarska
    Wtorek, 5 stycznia – godz. 18.00
    ul. Tkacka
    Czwartek, 7 stycznia – godz. 18.00
    ul. Górnicza – numery parzyste
    Piątek, 8 stycznia – godz. 18.00
    ul. Górnicza – numery nieparzyste
    Sobota, 9 stycznia – godz. 18.00
    ul. Murarska i Bednarska
  6. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie właściwego dystansu. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
    i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszły:
    śp. Maria Kobryń,
    śp. Janina Dudzińska.