I Niedziela Wielkiego Postu – 14.02.2016

1. Zapraszamy do udziału w Wielkim Poście w Nabożeństwach Pasyjnych.
    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
    Droga Krzyżowa w piątek o 8.30; 17.30; i 19.00.
  2. Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach od 13.03. – 16.03. Szczegółowy program będzie podany w późniejszym terminie.
  3. Zapraszamy we wtorek po Mszy św. wieczornej na kolejne spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
  4. Na stoliku z prasą katolicką i na skarbonie w przedniej części kościoła z napisem Jałmużna Postna wyłożone są skarbonki dostarczone przez Caritas, do których możemy w domu składać swoją jałmużnę postną, a w niedzielę Miłosierdzia Bożego złożymy je, jako nasz dar ołtarza.
  5. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w ramach akcji „Talent Miłosierdzia”, przygotował specjalne torby na zakupy, które możemy wypełnić konkretnymi produktami żywnościowymi jako pomoc świąteczna dla potrzebujących. Torby można pobrać dzisiaj po Mszach św. w salce parafialnej, gdzie dyżurują przedstawiciele naszego Parafialnego Zespołu Caritas i udzielają szerszych informacji na ten temat.
  6. Przyszła niedziela to niedziela misyjna tzw. „Ad Gentes”. Po Mszach św. ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy misjonarzy i misjonarki, w tym również naszego parafianina O. Mariana Szatkowskiego, misjonarza posługującego w Afryce.
  7. Serdeczne Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary składane w II niedzielę miesiąca na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii. W najbliższym czasie planowana jest modernizacja nagłośnienia w kościele.
  8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Piotr Jędo.