I Niedziela Adwentu – 29.11.2015

 1. Rozpoczęliśmy czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Skorzystajmy ze spotkań liturgicznych, okażmy czyny miłosierdzia jakie proponuje nam kościół, by jak najlepiej przygotować się na te piękne Święta Bożego Narodzenia.
  Zapraszamy zatem na roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci prosimy, by przychodziły na roraty z lampionami.
  Skorzystajmy z Rekolekcji Adwentowych, które trwać będą od 13 – 15 grudnia.
  Możemy również konkretnym czynem, wspomóc osoby biedne i ubogie z naszej parafii, składając do skarbony umieszczonej w przedniej części kościoła, swój dar materialny, z których to ofiar, nasz Parafialny Zespół Caritas, przygotuje dla tych osób paczki świąteczne.
 2. Dzisiaj po Mszy św. będzie można zabrać do domu pobłogosławione opłatki. Ofiary z okazji otrzymania opłatków, możemy włożyć do załączonej koperty i wrzucić do skarbony umieszczonej w tylnej części kościoła z napisem „Na potrzeby naszego kościoła”. Ofiary te, przeznaczamy na ogrzewanie świątyni oraz na organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce w 2016r.
  Jednocześnie informujemy, że nikt z naszej parafii nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. Jeżeli więc, ktokolwiek pojawi się taki w naszym mieszkaniu, oznacza to, że jest naciągaczem i oszustem.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Andrzeja Apostoła.
  Pt – Św. Barbary.
 4. Również w tym tygodniu, przeżywać będziemy I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca.
 5. Zapraszamy w najbliższą środę, członków i sympatyków Rodziny Radia Maryja, na comiesięczne spotkanie formacyjne. O godz. 8.30 Msza św. w intencji Ojca św., Kościoła, Ojczyzny, Kapłanów, Rodziny Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza w I– szy czwartek miesiąca, na Adorację Najśw. Sakramentu o godz. 7.30 oraz na Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce, na które zaproszeni są także sympatycy tej wspólnoty.
 7. W czwartek zapraszamy jak co miesiąc, całą Liturgiczną Służbę Ołtarza na Mszę św. wraz z rodzicami o godz. 18.00.
 8. W sobotę kapłani odwiedzą chorych w domach.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinne czuwanie adwentowe, podczas którego będą modlitwy, śpiewy, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualne błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Bardzo prosimy, aby osoby przewodniczące poszczególnym grupom różańcowym, zarezerwowały sobie czas, na spotkanie po Mszy św. w salce parafialnej.
 11. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu, jest dniem modlitwy za kościół na Wschodzie, dlatego też, za tydzień wychodząc z kościoła, będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć materialnie naszych braci i siostry chrześcijan, żyjących za wschodnia granicą.
 12. Od przyszłej niedzieli, nasz Parafialny Zespół Caritas, w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, będzie rozprowadzał świece. Duże świece będą kosztować 12,- zł, a małe 6,- zł.
 13. Jest już dostępny grudniowy numer „Nowego Życia” w cenie 4,- zł. Zachęcamy do lektury tego pisma, gdzie możemy poszerzyć swoją wiedzę o Chrzcie św., rodzicach chrzestnych, zabobonach, czy w jaki sposób pomóc osobom uzależnionym od alkoholu.
 14. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  śp. Bronisława Gułowska,
  śp. Małgorzata Król,
  śp. Marian Antoniuk.

Komentarze są wyłączone.