XXVI Niedziela Zwykła – 29.09.2024

1. W imieniu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej składamy serdecznie podziękowanie za ofiary w kwocie 13340 zł oraz 100 euro złożone do puszek w ubiegłą niedzielę po Mszach Św. z przeznaczeniem dla poszkodowanych powodzian. Dar naszej parafii powiększy się jeszcze o ofiary, które możemy wrzucać do skarbon w kościele do wtorku włącznie.
  2. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy:
    Pon. – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
    Wt. – Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.
    Śr. – Świętych Aniołów Stróżów.
    Pt. – Św. Franciszka z Asyżu.
    Sob. – Św. Faustynę Kowalską, dziewicę.
  3. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będziemy odprawiać przez cały październik. W niedzielę nabożeństwa będą o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
  4. W środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30, ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
  5. W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na poranną Adorację Najświętszego Sakramentu, następnie o godz. 8.30 na Mszę Św. Po Mszy Św. spotkanie w salce. Natomiast na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z ich rodzicami. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
  6. Z racji przydającego I. piątku i I. soboty miesiąca, w nocy z 4 na 5 października odbędzie się w naszej parafii całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach modlitewnego czuwania pn.: „Ogień dwóch serc”. Adoracja rozpocznie się w piątek Mszą Św. o godz. 18.00, a zakończy w sobotę również Mszą Św. o godz. 7.00. Adoracja ma na celu uczczenie Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanego Serca Maryi. W Adorację włączą się wspólnoty modlitewne z innych parafii naszej archidiecezji, a szczegółowy program dostępny jest na plakacie w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej ochrzczeniogniem.org. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych w domach.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.15. zostaną poświęcone różańce dzieciom, które w tym roku szkolnym przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Informujemy, że w dniach od 4 od 6 października w Domu Rekolekcyjnym Garnierówka w Głębowicach k/Wołowa odbędą się rekolekcje dla kobiet. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  10. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Ewa Gawot,
    Śp. Tomasz Hadrian,